بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

فهرست مطالب

واژینیسموس یا انقباض غیر ارادی واژن یک اختلال نسبتاً شایع در بانوان است؛ که باعث می شود فرد در هنگام رابطه جنسی دخول دردناکی را تجربه کند. اختلال در رابطه جنسی میان زوجین و ناتوانی پزشک برای انجام معاینات واژن از مشکلاتی است که بعد از بروز این اختلال اتفاق می افتد. سلامت اندام های تناسلی برای انسان از اهمیت بسزایی برخوردار است. به همین علت نیاز است تا درمان این بیماری توسط بهترین دکتر واژینیسموس در تهران انجام شود. در این مطلب به معرفی کامل ویژگی های یک پزشک خوب برای درمان دخول دردناک در تهران می پردازیم؛ تا کسانی که از این بیماری رنج می برند، بتوانند با کمک یک متخصص زنان خوب و باتجربه که در زمینه بیماریهای جنسی تبحر داشته باشد در زمان کوتاهی سلامتی خود را بدست آورند.

 

اهمیت مراجعه به بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

در اکثر مواقع از اختلال واژینیسموس به عنوان دخول دردناک یاد می شود؛ چراکه ترس از ارتباط جنسی و منقبض شدن عضلات واژن باعث می شود تا فرد در هنگام ورود هر چیزی به واژن مانند آلت تناسلی آقایان یا ابزارهای معاینه درد شدیدی را تحمل کند؛ به طوری که توانایی یک رابطه جنسی خوب و لذت بخش را از دست بدهد. این اختلال مانع از آن می شود که بیمار و حتی همسرش ارتباط جنسی خوشایندی را تجربه کنند و به همین دلیل بعد از مدتی با مشکلات زیادی مواجه می شوند.

در برخی از مواقع شدت اختلال واژینیسموس در زنان به اندازه ای است؛ که اجازه دخول داده نمی شود و فرد در باروری به مشکل می خورد. علاوه بر اختلال در رابطه جنسی، زنانی که از وازینیسموس رنج می برند، نمی توانند برای معاینه و درمان بیماری های مرتبط با ناحیه تناسلی به پزشک مراجعه کنند. در واقع بدن این افراد حتی به تجهیزات پزشکی واکنش نشان می دهد و توانایی پزشک متخصص زنان و زایمان برای درمان و معاینه صلب می شود.

انتخاب بهترین دکتر واژینیسموس در تهران از این جهت اهمیت دارد که می تواند با تعیین بهترین روش درمانی، در زمان کوتاهی به درمان کامل این اختلال بپردازد. قطعاً پزشکانی که در این حوزه از تخصص و تجربه کافی برخوردار نیستند، نمی توانند بهترین گزینه درمان را متناسب با وضعیت بیمار معرفی کنند و در نهایت باعث بروز مشکلات بیشتر در این زمینه می شوند.

 

بهترین دکتر واژینیسموس در تهران از چه ویژگی هایی برخوردار است؟

شناخت ویژگی های بهترین دکتر واژینیسموس در تهران کمک می کند تا در مدت زمان کمتری بتوانید پزشک متخصص و توانایی را در این زمینه پیدا کنید. بهترین دکتر واژینیسموس در تهران دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی است؛ که باعث تمایز آن نسبت به سایر پزشکان این حوزه می شود. در ادامه چند مورد از ویژگی های بهترین دکتر واژینیسموس در تهران آورده شده است.

  • تحصیل در بهترین دانشگاه های پزشکی کشور
  • توانایی برقراری یک ارتباط دوستانه و صمیمی با بیمار
  • ایجاد احساس امنیت و آرامش در هنگام معاینه و مشاوره
  • دریافت یک شرح حال کامل از وضعیت جسمی و روحی بیمار
  • داشتن تجربه و مهارت بالا در درمان بیماری واژینیسموس
  • اطلاع از انواع روش های درمانی اختلال واژینیسموس و تعیین بهترین و به روزترین راه حل درمانی متناسب با شرایط بیمار
  • گذاشتن زمان کافی و درمان در یک محیط اطمینان بخش و با آرامش کامل برای مشاوره و درمان بیماران مبتلا به اختلال دخول دردناک
  • تلاش برای ارتقاء سطح دانش و مهارت خود در زمینه بیماری واژینیسم واژینیسموس
بهترین دکتر واژینیسموس در تهران
بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

راه های تشخیص اختلال دخول دردناک توسط بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

بعد از مشاهده علائم دخول دردناک در هنگام برقراری ارتباط جنسی، باید برای معاینه به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه شود. بهترین دکتر واژینیسموس در تهران برای تشخیص این بیماری ابتدا به دریافت شرح حالی از مراجعه کننده می پردازد. پاسخ دقیق به سوالات پزشک کمک می کند تا تشخیص دقیق انجام شود و درمان انتخابی نتیجه بخش باشد.

بعد از پاسخ دادن به سوالات، پزشک به معاینه لگن و واژن مراجعه کننده می پردازد؛ که در این مواقع بسیاری از بیماران با احساس ترس و ناراحتی همراه هستند. پزشک با معاینه دقیق مراجعه کننده تشخیص می دهد که علت واژینیسموس در بیمار چیست و سریعاً بهترین روش را برای رفع مشکل آن انتخاب می کند. گاهی برای انجام معاینه نیاز به جلسات مشاوره هست و الزامی به انجام معاینه در جلسه اول نیست. در بسیاری از مواقع علت دخول دردناک اختلالات روحی است؛ که پزشک با روش درمانی سکس تراپی به رفع این اختلال می پردازد.

 

بهترین دکتر واژینیسموس در تهران از چه روش هایی برای درمان این بیماری استفاده می کند؟

بهترین دکتر واژینیسموس در تهران بعد از تشخیص علت دقیق اختلال دخول دردناک، با توجه به شرایط بیمار از روش های مختلفی برای درمان استفاده می کند؛ که در ادامه برخی از آن ها شرح داده شده است.

مصرف ژل های مرطوب کننده و لوبریکانت
افزایش سن، استرس و اضطراب، یائسگی، داروهای ضد افسردگی، بارداری و دوران شیردهی و… از عواملی هستند که باعث خشکی واژن در خانم ها می شوند. در صورتی که پزشک تشخیص دهد که علت دخول دردناک در مراجعه کننده، به دلیل خشکی واژن است؛ با تجویز ژل های مرطوب کننده و لوبریکانت یا سایر روش های درمان خشکی واژن به رفع این اختلال کمک می کند. مرطوب کننده ها و لوبریکانت باعث می شوند تا ناحیه واژن مرطوب و لغزنده شود و رابطه جنسی راحت تر و با درد کمتر انجام شود.

پروتز درمانی
بهترین دکتر واژینیسموس در تهران در مواقعی برای درمان دخول دردناک در بیمار از دیلاتور استفاده می کند. در پروتز درمانی پزشک متخصص زنان و زایمان یک شی پلاستیکی یا سیلیکونی را که باعث گشاد شدن واژن می شود، وارد واژن می کند. گشاد شدن واژن باعث می شود تا خانم ها در هنگام برقراری ارتباط جنسی درد بسیار کمتری را تجربه کنند و دچار انقباض غیر ارادی عضلات نشوند. انجام این روش نیاز به چندین جلسه درمان و صبر و شکیبایی زیاد دارد تا اضطراب اضافی به بیمار تحمیل نشود.

تزریق بوتاکس
بوتاکس یک روش موقتی برای درمان واژینیسموس است. بوتاکس نوعی سم است که بعد از تزریق شدن به هر ناحیه از بدن، باعث فلج شدن موقتی آن قسمت می شود. در مواردی پزشک متخصص زنان و زایمان با تزریق بوتاکس به ناحیه واژن باعث فلج شدن عضلات آن قسمت می شود. فلج شدن عضلات واژن باعث می شود تا خانم ها دردی را در هنگام برقراری ارتباط جنسی تجربه نکنند؛ اما باید به این نکته توجه شود که تزریق بوتاکس تاثیر موقتی دارد و باید بعد از هر 6 ماه تا 1 سال مجدداً تمدید شود. پزشک در این مدت که بیمار بدون درد است میتواند با روشهای دیگری معالجه را کامل کند.

RF واژن
بهترین دکتر واژینیسموس در تهران معمولاً از طریق RF واژن به رفع بیماری واژینیسموس در خانم ها می پردازد. با این روش خانم هایی که از واژینیسموس شدید رنج می برند، درمان می شوند. روند درمان از طریق rf واژن بسیار سریع انجام می شود و در اغلب موارد مراجعه کننده نیازی به روش های درمانی دیگر پیدا نمی کند. در تکنیک درمانی RF واژن نوعی امواج الکترومغناطیسی به ناحیه واژن خانم تابیده می شود؛ که باعث ایجاد تغییراتی در بافت این ناحیه می شود. بعد از چند جلسه RF عضلات واژن اسپاسم خود را از دست می دهند و شل می شوند؛ که این موضوع باعث درمان بیماری واژینیسموس می شود.

سکس تراپی
در بسیاری از مواقع بیماری واژینیسموس ناشی از مشکلات و اختلالات روانی است. در واقع خاطرات بد گذشته، تجربه داشتن ارتباط جنسی خشن و دردناک، تعرض، تماشای ناگهانی فیلم های مرتبط با رابطه جنسی در کودکی و… باعث می شود تا فرد هنگام برقراری رابطه جنسی اضطراب و استرس شدیدی را تجربه کند و ناگهان دچار انقباض غیر ارادی واژن شود. سکس تراپ طی جلسات متعدد به تشخیص ریشه بیماری واژینیسموس و در نهایت درمان کامل آن می پردازد.

درمان آندومتریوز
آندومتریوز یکی از بیماری هایی است که منجر به اختلال واژینیسموس در بانوان می شود. در صورتی که بهترین دکتر واژینیسموس در تهران تشخیص دهد که علت اختلال دخول دردناک، ناشی از بیماری آندومتریوز است؛ باید با درمان این بیماری به رفع اختلال واژینیسم بپردازد. آندومتریوز به معنای رشد بافت داخلی رحم زنان در قسمت بیرون از رحم است. رشد این بافت در بخش های مختلفی از بدن مانند روده ها، تخمدان ها، لگن، رحم و… اتفاق می افتد و باعث می شود فرد دردهای شدیدی را تجربه کند.

بهترین دکتر واژینیسموس در تهران
بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

انتخاب بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

انتخاب بهترین دکتر واژینیسموس در تهران برای اغلب بیماران دشوار است؛ چراکه پزشکان حاذق و توانمندی در این حوزه و فعالیت می کنند. با این حال راه های ساده ای برای تشخیص بهترین پزشک واژینیسموس در تهران وجود دارد. ساده ترین راه برای انتخاب دکتر خوب واژینیسموس در پایتخت، پیدا کردن صفحات مجازی پزشکان و بررسی نظرات بیمارانی است که با این پزشکان درمان شده اند.

صحبت کردن با مراجعه کنندگان قبلی کمک می کند تا با طرز کار، رفتار، مهارت و تجربه پزشک آشنا شوید و بتوانید تصمیم مطمئن تری برای انتخاب پزشک بگیرید. همچنین می توانید مدارک پزشکی، سطح تحصیلات و میزان تجربه پزشک در زمینه درمان بیماری واژینیسموس را به طور کامل بررسی کنید.

 

هزینه درمان انقباض غیر ارادی واژن توسط بهترین دکتر واژینیسموس در تهران

تمام بیمارانی که برای درمان بیماری انقباض غیر ارادی واژن به مطب بهترین دکتر واژینیسموس در تهران مراجعه می کنند؛ دارای شرایط متفاوتی هستند. در برخی از افراد شدت این بیماری به قدری پایین است که پزشک طی چند جلسه کوتاه و تنها با یک روش به درمان این اختلال در فرد می پردازد؛ اما در بعضی از خانم ها اختلال واژینیسموس علاوه بر مشکلات جسمی، باعث بروز بیماری روحی و روانی می شود.

پزشک متخصص در چنین وضعیتی علاوه بر استفاده از روش های درمانی برای رفع انقباض، به سکس تراپی می پردازد و به لحاظ روحی بیمار را برای برقراری یک ارتباط جنسی آماده می کند. با توجه به این توضیحات، هزینه درمان این اختلال مشخص نیست و به عوامل متعددی مانند شدت اختلال، نوع روش درمان، تعداد روش های درمانی، توانایی و مهارت پزشک و…بستگی دارد.

 

مراجعه به پزشک

در محتوای فوق به خدمات و ویژگی های بهترین دکتر واژینیسموس در تهران پرداختیم. دانستیم که بهترین پزشک واژینیسموس در تهران با انجام مشاوره تخصصی و انتخاب بهترین راه حل درمان دخول دردناک متناسب با شرح حال بیمار، طی زمان کوتاهی باعث رفع این اختلال می شود. اگر به دنبال یک پزشک خوب در زمینه درمان بیماری های مرتبط با زنان هستید؛ می توانید بدون هیچ نگرانی به مطب دکتر میترا عبدلی مراجعه کنید. دکتر میترا عبدلی اولین وتنها متخصص زنان و زایمان در ایران هستند که دوره فلوشیپ پزشکی جنسی را در معتبرترین مرکز دانشگاهی آموزش سلامت جنسی در دنیا (انجمن طب جنسی اروپا ESSM) گذرانده اند. ایشان با بیشتر از ۱۲ سال سابقه در این حوزه، تجربه زیادی در زمینه درمان بیماری واژینیسم دارد. دکتر میترا عبدلی با جدیدترین تکنیک های درمانی و روز دنیا آشنا هستند و با توجه به شرایط بیمار، بهترین و نتیجه بخش ترین روش درمان را انتخاب می کنند.

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

اینستاگرام پزشک را دنبال کنید