هزینه درمان زخم دهانه رحم

هزینه درمان زخم دهانه رحم

فهرست مطالب

زخم دهانه رحم از بیماری های شایع در میان زنان است؛ که اغلب با درد، سوزش، خونریزی، ترشح و… همراه است. زخم دهانه رحم در بسیاری از مواقع به خودی خود درمان می شود و نیازی به مراجعه به پزشک برای درمان ندارد؛ اما اگر شدت این زخم در دهانه رحم زیاد باشد؛ نیاز است تا سریعاً برای معاینه و درمان با پزشک متخصص زنان و زایمان مشورت شود. اما اغلب افراد نگران هزینه درمان زخم دهانه رحم هستند. به همین دلیل اقدامی برای درمان این بیماری انجام نمی دهند. ما در این مطلب بر آن شدیم تا به بررسی هزینه درمان زخم دهانه رحم با روش های درمانی مختلف بپردازیم؛ تا بتوانید بدون نگرانی از بابت وضعیت هزینه های درمان، برای بهبود این بیماری اقدام کنید.

 

زخم دهانه رحم چیست و چه عاملی باعث بروز آن می شود؟

زخم دهانه رحم وضعیتی است که به دلیل مسائلی مانند آسیب دیدگی سلول های دهانه رحم، ایجاد عفونت در این ناحیه و همچنین تحریک شدن با عوامل مختلف اتفاق می افتد. بافت دهانه رحم به دلیل التهاب و زخم دچار قرمزی، تورم و حتی خروج چرک و ترشح می شود. در مواقعی شدت التهاب در این ناحیه به قدری زیادی است که با دست زدن فرد دچار خونریزی می شود.

برقراری روابط جنسی غیر معمول، داشتن رابطه جنسی در یک بازه زمانی با چند شریک جنسی و بالا رفتن سن از علل شایع التهاب دهانه رحم است. قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با هزینه درمان زخم دهانه رحم بگوییم؛ بد نیست که با دلایل بروز این بیماری آشنا شوید. علت های التهاب دهانه رحم یا سرویسیت عبارت هستند از:

  • کسانی که از بیماری سرطان رنج می برند، ممکن است به دلیل تغییراتی که در دهانه رحم به وجود می آید؛ دچار بیماری سرویست شوند.
  • بالا یا پایین بودن هورمون های زنانه مانند پروژسترون و استروژن ممکن است باعث شود تا فرد دچار التهاب دهانه رحم شود.
  • چنانچه رشد باکتری های مضر در ناحیه دهانه رحم افزایش پیدا کند، فرد دچار زخم دهانه واژن می شود.
  • تحریک شدن رحم به دلیل استفاده از انواع لوازم بهداشتی و لوازم جنسی موجب التهاب دهانه واژن می شود.
هزینه درمان زخم دهانه رحم
هزینه درمان زخم دهانه رحم

هزینه درمان زخم دهانه رحم با انواع روش های درمانی

درمان زخم دهانه رحم با توجه به شدتی که دارد؛ به تشخیص پزشک متخصص زنان و زایمان به روش های مختلفی انجام می شود؛ بنابراین؛ در ادامه هزینه درمان زخم دهانه رحم با روش های رایج درمان سرویسیت شرح داده شده است.

هزینه درمان زخم دهانه رحم با دارو و پماد
در صورت علت زخم دهانه رحم ناشی از عفونت باشد؛ اغلب پزشکان با تجویز داروهای آنتی بیوتیک به بهبود التهاب دهانه واژن می پردازند. علاوه بر داروهای آنتی بیوتیک، قرص ها و پمادهای ضد ویروسی و ضد قارچی برای درمان این بیماری موثر هستند. هزینه درمان زخم دهانه رحم با دارو و پماد بسیار ناچیز است؛ به همین دلیل اغلب پزشکان از این روش به عنوان خط اول درمان استفاده می کنند.

هزینه درمان زخم دهانه رحم با کرایو یا فریز کردن
کسانی که از عفونت شدید رنج می برند، به هیچ عنوان نمی توانند از تکنیک درمانی فریز کردن برای درمان الکتروپیون دهانه رحم استفاده کنند. برای انجام کرایوتراپی لازم است تا بیمار آزمایشات متعددی را قبل از شروع روند درمان برای تشخیص وضعیت زخم ها انجام دهد؛ بنابراین؛ علاوه بر هزینه کرایو، هزینه آزمایشات باید لحاظ شود. در روش فریز کردن ممکن است نیاز باشد تا بیمار برای دریافت نتایج بهتر، چندین جلسه کرایو زخم دهانه رحم را انجام دهد. به همین دلیل اغلب مواقع هزینه درمان زخم دهانه رحم با کرایوتراپی یا فریز درمانی زیاد است. هزینه درمان زخم با این روش معمولاً بر اساس کیفیت دستگاه کرایو تعیین می شود.

هزینه درمان زخم دهانه رحم با لیزر
درمان الکتروپیون دهانه رحم با لیزر در 90 درصد مواقع نتیجه بخش است. این روش درمانی به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود؛ به همین دلیل نیازی نیست تا بیمار هزینه ای را برای چند روز بستری شدن در بیمارستان یا کلینیک پرداخت کند. درمان زخم دهانه رحم با لیزر اغلب به عنوان یک تکنیک درمانی مقرون به صرفه شناخته می شود؛ چراکه اغلب بیماران تنها با یک جلسه لیزر زخم دهانه رحم درمان می شوند و علائم آن ها بهبود پیدا می کند. هزینه درمان زخم دهانه رحم با لیزر بر اساس کیفیت دستگاه لیزر، نوع بیهوشی و محل انجام لیزر ممکن است برای پزشکان مختلف، متغیر باشد.

 

ارزان ترین روش درمان زخم دهانه رحم چیست؟

بسیاری از افراد ارزان ترین روش درمان زخم دهانه رحم را ترکیب عسل و یخ می دانند. اگرچه این روش خانگی تا حدودی می تواند باعث بهبود زخم ها شود، اما تنها زمانی نتیجه بخش است که شدت زخم ها بسیار کم باشد. با این حال تکنیک های درمانی خانگی اغلب توسط پزشک متخصص زنان و زایمان توصیه نمی شوند؛ چراکه ممکن است خطرات و عوارضی را به دنبال داشته باشند. معمولاً روش های ساده تر، از هزینه کمتری برخوردار هستند.

برای مثال قرص ها و پمادهایی که توسط پزشک متخصص تجویز می شوند، نسبت به لیزر یا کرایو راه حل ساده تری برای درمان زخم هستند و قیمت مناسبی دارند. دارو و پماد در صورت شدید نبودن زخم ها، باعث بهبود زخم دهانه رحم می شوند. با تمام این توضیحات، پیشنهاد می شود در هیچ شرایطی به دنبال ارزان ترین روش درمان زخم دهانه رحم نباشید؛ چراکه ممکن است در صورت استفاده نکردن از یک روش درمانی موثر، شدت زخم افزایش پیدا کند و مشکلات جدی تر برایتان اتفاق بیفتد.

هزینه درمان زخم دهانه رحم
هزینه درمان زخم دهانه رحم

برای اطلاع از هزینه درمان زخم دهانه رحم چه باید کرد؟

هزینه درمان زخم دهانه رحم برای هر پزشک متخصص زنان و زایمان متفاوت است؛ بنابراین؛ باید برای اطلاع از هزینه ها، به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه شود. البته ممکن است برخی از پزشکان در صورت تماس با مطب، هزینه حدودی درمان این بیماری را بگویند. با این حال برای اطلاع دقیق قیمت درمان زخم دهانه رحم، پزشک متخصص زنان باید به معاینه رحم بپردازد و بر اساس شدت زخم، محل دقیق زخم و روشی که برای درمان انتخاب می کند، هزینه بهبود این بیماری را تعیین کند.

توجه داشته باشید که هزینه درمان این بیماری با توجه به توانایی و مهارت پزشک، نوع روش درمانی، خدمات پزشک متخصص، کیفیت تجهیزات بکار رفته برای درمان و مکان دقیق مطب پزشک متفاوت است؛ بنابراین نباید به هیچ عنوان هزینه درمان این بیماری را بدون در نظر گرفتن معیارهای ذکر شده، با پزشکان مختلف مقایسه کرد.

 

مراجعه به پزشک

در توضیحات فوق به بررسی کامل هزینه درمان زخم دهانه رحم با توجه به نوع درمان پرداختیم. متاسفانه اغلب روش های درمانی دارای هزینه درمان بالایی هستند؛ اما سلامت جسم و روان همیشه باید اولویت قرار داده شود؛ بنابراین؛ باید بلافاصله بعد از بروز علائمی مانند درد هنگام برقراری رابطه جنسی، خونریزی در خارج از زمان عادت ماهیانه، ترشحات شدید و مداوم و…باید سریعاً برای معاینه و درمان به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه شود.

اگر به دنبال یک پزشک متخصص زنان و زایمان با سابقه بالا و مهارت عالی برای درمان بیماری زخم دهانه رحم هستید؛ می توانید به مطب دکتر میترا عبدلی مراجعه کنید. دکتر میترا عبدلی سعی می کند تا با کم هزینه ترین راه ها به درمان بیماری زخم دهانه رحم بپردازد و در صورت نرسیدن به نتیجه دلخواه، از روش های هزینه بر و پیشرفته برای بهبود علائم این بیماری استفاده کند.

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

اینستاگرام پزشک را دنبال کنید