تزریق ژل و چربی به واژن

تزریق ژل و چربی به واژن

فهرست مطالب

تزریق ژل و چربی به واژن

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به جوانسازی ناحیه واژن نمود، تزریق ژل و چربی به واژن است. به طور کلی ناحیه تناسلی که از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است، به مرور زمان، دچار افتادگی و شل شدگی می‌شود. البته برای بروز چنین اتفاقاتی، دلایل خاصی وجود دارد. اما معمولا افزایش سن می‌تواند این نوع تغییرات را در ناحیه واژن به وجود آورد.

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام به جوانسازی ناحیه واژن نمود، تزریق ژل و چربی به واژن است

در چنین شرایطی اولین کاری که باید انجام داد، مراجعه به پزشک متخصص است. پزشک متخصص پس از معاینه، تشخیص خواهد داد که بیمار نیاز به استفاده از چه روشی برای جوانسازی واژن خود دارد. خانم دکتر میترا عبدلی متخصص زنان و زایمان، معمولا بسته به شرایطی که بیمار دارد، بهترین روش را به ایشان پیشنهاد می‌کند؛ که در این میان، تزریق چربی می‌تواند یکی از آن روش‌ها باشد.

تزریق ژل به واژن بهتر است یا تزریق چربی؟

بدون شک برای شما هم این سوال پیش آمده است که برای تزریق ژل و چربی به واژن، انتخاب کدام یک بهتر است؟ مسلما هر یک از این دو ماده، ویژگی‌های خاص خود را دارند. پس باید شما نسبت به آنها اطلاعات داشته باشید تا بتوانید بهترین ماده را برای تزریق به واژن انتخاب کنید. در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم، تزریق چربی بهتر از تزریق ژل به واژن است. به این دلیل که چربی از قسمتی از بدن خود فرد خارج شده و در قسمت دیگر تزریق می‌شود.

همچنین چربی همراه با سلول‌ها و خون بود بوده و برای جوانسازی واژن، عملکرد بهتری خواهد داشت. از سوی دیگر، به دلیل آنکه ناحیه تناسلی و واژن نیاز به حجم زیادی از چربی و ژل برای تزریق دارد، انتخاب ژل، هزینه زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. علاوه بر این موارد، باید بیان کنیم که شما با تزریق چربی، عمل زیبایی واژن را آغاز خواهید کرد اما با تزریق ژل، تنها برای مدت زمان موقتی، می‌توانید ناحیه واژن را ترمیم کنید.

در نهایت نیز باید بیان کنیم که از میان روش‌های تزریق ژل و چربی به واژن، انتخاب چربی از آنجایی که از بافت‌های بدن خود فرد گرفته شده، به مرور زمان بخش زیادی از آن جذب بدن می‌شود. یعنی در کمتر از چند ماه تورم و پف ناحیه تناسلی از بین رفته و واژن شکل اصلی خود را به دست خواهد آورد. در صورتی که بخش کوچکی از دستگاه تناسلی نسبت به دیگر قسمت‌ها کوچک‌تر باشد، می‌توان آن را با استفاده از ژل، ترمیم کرد.

چه کسانی می‌توانند اقدام به تزریق ژل و چربی به واژن نمایند؟

به طور کلی افرادی که دارای شرایط ویژه‌ای هستند، می‌توانند از انواع روشهای جوانسازی واژن استفاده کنند. این شرایط ویژه را باید چنین بیان کنیم؛

 • افرادی که در ناحیه تناسلی با چین و چروک مواجه شده‌اند.
 • افرادی که در ناحیه تناسلی خود اختلالات ارثی و ژنتیکی دارند.
 • اشخاصی که پس از زایمان و بارداری، در ناحیه تناسلی خود دچار تغییر شکل می‌شوند.
 • خانم‌هایی که با افزایش سن و یائسگی، با افتادگی و شل شدگی ناحیه واژن مواجه می‌شوند.
 • افرادی که از شکل لابیاهای خود رضایت ندارند و احساس می‌کنند باید آنها را تغییر دهند.
 • خانم‌هایی که به دنبال روش‌های نتیجه بخش و سریع برای ترمیم ناحیه واژن خود هستند.
 • خانم‌هایی که بعد از عمل لابیاپلاستی نیاز به ترمیم لابیاهای نامتقارن در بدن خود دارند.

در این میان برخی از افراد نیز وجود دارند، که نباید اقدام به تزریق ژل و چربی به واژن نمایند. این دسته از افراد را باید چنین معرفی کنیم؛

 • خانم‌های باردار و شیرده
 • خانم‌هایی که مبتلا به بیماری نقص ایمنی بدن هستند.
 • خانم‌هایی که قبلا به بیماری تشنج و اسکولار مبتلا شده‌اند.
 • افرادی که درگیر عفونت‌های مکرر واژن هستند.
 • خانم‌هایی که سابقه سکته مغزی یا قلبی داشته و یا در بدنشان لختگی خون مشاهده شده است.
 • افرادی که به انواع سرطان‌ زنان همچون سرطان پستان، سرطان تخمدان و … مبتلا هستند.
 • خانم‌هایی که مشغول شیمی درمانی هستند.

مزایای تزریق ژل و چربی به ناحیه تناسلی

به طور کلی تزریق ژل و چربی به واژن از برخی مزایای خاص برخوردار است، که دقیقا به همین دلیل بیشتر خانم‌ها تمایل دارند این روش را برای جوانسازی ناحیه واژن انتخاب کنند. البته این نکته را باید در نظر داشته که انتخاب پزشک متخصص برای انجام این روش درمانی، بسیار حائز اهمیت است. از این رو تنها افرادی که نزد یک پزشک متخصص اقدام به تزریق چربی و ژل می‌نمایند، می‌توانند بهترین نتیجه را دریافت کنند.

با تمام این تفاسیر، باید مزایای تزریق ژل به نقطه جی و دستگاه تناسلی را چنین بیان کنیم؛

 • نیازی به جراحی و ایجاد برش در بدن وجود ندارد.
 • نیازی به بستری شدن بیمار ندارد.
 • نتیجه تزریق ژل و چربی به واژن فوری بوده و در کمتر از 2 ساعت می‌توان شاهد تاثیرگذاری آن بود.
 • سرعت بهبود بعد از تزریق ژل و چربی به دستگاه تناسلی زیاد است.
 • می‌توان همزمان با عمل زیبایی واژن، اقدام به روشن سازی پوست واژن با روش‌های دیگر نیز نمود.
 • چین و چروک به سرعت از روی پوست ناحیه تناسلی رفع شده و جوانسازی انجام می‌شود.
 • ناحیه تناسلی بعد از تزریق چربی و ژل، سفت می‌شود.
 • خشکی و آتروفی واژن بعد از تزریق ژل و چربی به واژن درمان می‌شود.
 • حجم لب‌های واژن بعد از ترمیم افزایش می‌یابد.
 • احتمال تنگ شدن واژن بعد از تزریق چربی و ژل وجود دارد.

آیا تزریق ژل و چربی به واژن عوارضی دارد؟

مسلما انجام هر نوع عمل زیبایی در ناحیه واژن، به همان میزان که با مزایای خاص همراه است، ممکن است برخی عوارض را هم به همراه داشته باشد. تزریق چربی و ژل به دستگاه تناسلی هم از این قائله مستثنی نیست. اصولا افرادی که اقدام به تزریق چربی و ژل می‌نمایند، تا چند روز اول با عوارضی همچون قرمزی، خارش و سوزش مواجه خواهند شد؛ که خود به خود برطرف می‌شوند.

در برخی افراد به صورت نادر، ممکن است احتمال بروز حساسیت بعد از تزریق ژل و چربی به واژن مشاهده شود. گاهی این حساسیت‌ها به صورت التهاب مزمن دیده می‌شوند. اما در کل تمامی این عوارض کوتاه مدت و موقتی هستند و پس از چند روز یا حتی 1 الی 2 هفته بعد، رفع می‌شوند. از این رو جای نگرانی نخواهد بود.

فرایند تزریق چربی و ژل به واژن

برای تزریق چربی به واژن، معمولا از ترانزیشین چربی استفاده می‌شود. به این صورت که از قسمت‌های دارای بافت چربی اضافی بدن، چربی برداشته شده و پس از انتقال به آزمایشگاه و پاکسازی شدن، به دیگر قسمت‌های بدن تزریق می‌شود. در اصل چربی را هم می‌توان به واژن، هم صورت، هم سینه و هم دیگر قسمت‌های بدن تزریق کرد.

معمولا بهترین محل برای برداشت چربی از بدن، نواحی داخلی و پشتی ران‌ها است؛ زیرا چربی‌های موجود در این نواحی مقاوم‌تر بوده و دیرتر آب می‌شوند. علاوه بر آن، خارج کردن این چربی‌ها از بدن هم آسان‌تر است. البته انتخاب بهترین محل تخلیه چربی بسته به نظر پزشک و بیمار می‌تواند متفاوت باشد. بیمارانی که به مطب خانم دکتر میترا عبدلی متخصص زنان و زایمان مراجعه می‌کنند، در جلساتی که با ایشان دارند، بهترین محل را برای جداسازی بافت چربی انتخاب کرده و با اطمینان فرایند تزریق چربی و ژل به واژن را انجام خواهند داد.

برای تزریق ژل و چربی به واژن نیازی به رعایت شرایط خاص نیست. تنها باید پزشک شرایط بیمار را مناسب بداند و سپس بسته به نیاز، میزان ژل مورد نظر را برای تزریق در نظر گیرد. اما فرایند تزریق چربی کمی پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ زیرا چربی باید از بدن خارج شده و مجددا پس از سپری کردن برخی اقدامات، به بدن تزریق شود. پس با این شرایط باید بیان کنیم که تزریق ژل به واژن، نسبت به تزریق چربی، از سادگی بیشتری برخوردار است.

اقدامات مهم پیش از تزریق ژل و چربی به واژن

خانم‌هایی که تمایل دارند اقدام به تزریق ژل و چربی به دستگاه تناسلی خود نمایند، باید برخی اقدامات را قبل از عمل، انجام دهند. آنها باید موهای ناحیه تناسلی را به طور کامل اصلاح نموده و پیش از تزریق توسط پزشک معاینه شوند؛ تا در صورت ابتلا به هرگونه عفونت و بیماری‌های زنان ابتدا آنها را درمان کرده و برطرف سازند.

در صورتی که بیمار نسبت به دارویی حساسیت داشته باشد، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهد. همچنین از مصرف داروهایی همچون ویتامین E  آسپرین خودداری شود. بیمار باید این نکته را در نظر داشته باشد که در روز تزریق، مایعات زیادی ننوشد. همچنین در صورت مصرف سیگار و الکل، آن را به مدت 2 هفته قبل از جراحی ترک کند.

لازم است فرد پیش از تزریق ژل و چربی به واژن، برخی آزمایشات مهم همچون تست انعقاد خون و آزمایش خون را نیز انجام دهد. با رعایت تمامی این نکات و مراقبت‌های پیش از جراحی، بیمار می‌تواند با کمترین میزان عوارض، بهترین نتیجه را از تزریق چربی و ژل به ناحیه واژن خود کسب کند.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی و ژل به واژن

خانم‌هایی که از حساسیت‌های زیادی برای کسب نتیجه عالی بعد از عمل زیبایی واژن برخوردارند، بهترین نتیجه را به دست می‌آورند. به این دلیل که آنها تمامی توصیه‌های پزشک خود را رعایت کرده و در نظر می‌گیرند. توصیه‌ها و مراقبت‌هایی که لازم است بیمار بعد از تزریق چربی و ژل به واژن در نظر گیرد، عبارتند از؛

 • عدم دست زدن به محل تزریق و یا ماساژ دادن به مدت 3 روز
 • استفاده از داروهایی که پزشک تجویز کرده است
 • عدم قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید و گرمای زیاد به مدت 1 الی 2 هفته
 • عدم انجام کارهای سنگین همچون رانندگی بعد از تزریق ژل و چربی به واژن
 • نوشیدن مایعات زیاد
 • اجتناب از انجام فعالیت‌های سنگین به مدت 1 الی 3 هفته بعد از تزریق
 • عدم استفاده از دخانیات و الکل به مدت 1 هفته
 • خودداری از استحمام با آب گرم و استفاده از کمپرس آب گرم بعد از تزریق تا 1 هفته
 • عدم برقراری رابطه جنسی به مدت 1 هفته بعد از تزریق

مدت ماندگاری تزریق چربی و ژل به ناحیه واژن چقدر است؟

از آنجایی که تزریق ژل به واژن یک روش ترمیمی و موقت است، تنها برای مدت زمان کوتاهی ماندگاری خواهد داشت. اما تزریق چربی می‌تواند بیش از 89 تا 90 درصد از سلول‌های مرده را در واژن ترمیم و بازسازی کند. از این رو مدت ماندگاری بیشتری دارد. به طور کلی می‌توان مدت زمان ماندگاری تزریق ژل به واژن را بین 6 تا 12 ماه بیان کرد. در حالی که تزریق چربی به واژن می‌تواند تا 20 ماه ماندگاری داشته باشد.

البته این مدت زمان ماندگاری تزریق ژل و چربی به واژن بسته به برخی عوامل و شرایط می‌تواند متغیر باشد. لازم است تمامی این مواد توسط بیمار در نظر گرفته شده و توسط پزشک به بیمار بیان شود.

جمع بندی

با تمام توضیحاتی که بیان نمودیم، خانم دکتر میترا عبدلی متخصص زنان و زایمان، بهترین خدمات را در زمینه تزریق ژل و چربی به واژن به بیماران خود ارائه می‌کند. ایشان فرایند تزریق را به صورت سرپایی انجام می‌دهند و نیازی نیست بیمار در مطب بستری شود. زمانی که فرد برای دریافت مشاوره به پزشک مراجعه می‌کند، در همان جلسه پس از انجام بررسی‌های لازم، پزشک می‌تواند اقدام به تزریق نماید.

تزریق چربی و ژل با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و تنها نیاز به 20 دقیقه زمان دارد. لازم است بیمار 10 الی 15 دقیقه بعد از تزریق ژل و چربی در مطب بماند تا در صورت بروز هرگونه مشکلی، پزشک بتواند اقدامات لازم را انجام دهد. در غیر این صورت فرد می‌تواند به منزل بازگردد. در مطب خانم دکتر عبدلی، برگه‌ای که تمامی مراقبت‌های بعد از تزریق در آن ذکر شده است، به بیمار ارائه می‌شود.

بیمار باید مراقبت‌های بعد از تزریق ژل و چربی به واژن را فراموش نکرده و به صورت دقیق در منزل آنها را انجام دهد. در تزریق ژل، لازم است بیمار 10 الی 15 روز پس از تزریق، مجددا به پزشک مراجعه کند؛ تا در صورت نیاز به ترمیم، پزشک اقدام به ترمیم تزریق ژل به واژن نماید. هر دوی این روش‌ها باید در کلینیک انجام شوند تا از هرگونه عوارضی جلوگیری شود.

مدت زمان لازم برای تزریق چربی  به واژن، تقریبا 1 ساعت خواهد بود. به این دلیل که این روش فرایند خاص خود را دارد و باید در همان مطب تمامی اقدامات لازم انجام شود. پس از برطرف شدن بیهوشی یا بی‌حسی از بدن بیمار، بیمار می‌تواند ترخیص شود. تمامی این خدمات توسط خانم دکتر میترا عبدلی، در کلینیک به صورت عالی در اختیار بیماران قرار می‌گیرد و آنها می‌توانند بهترین خدمات را از پزشک دریافت کنند.

سوالات متداول

 1. چرا نمی‌توان از چربی بدن فرد دیگری برای تزریق استفاده کرد؟

از آنجایی که چربی بدن هر فرد با مکانیزم بدن فرد دیگر متفاوت است، پس از تزریق، تمامی سلول‌های دفاعی بدن بیمار آن را بافت بیگانه در نظر گرفته و دشمن تلقی می‌کنند. از این رو بافت چربی توسط بدن پس زده می‌شود و احتمال بروز عفونت نیز وجود دارد.

 1. آیا می‌توان چربی را برای تزریق در بخش‌های دیگر بدن فریز کرد؟

بله. اما انجام این کار اصلا صلاح نیست. به این دلیل که چربی یک بافت زنده است و در صورت فریز شدن، سلول‌های زنده آن از بین می‌رود. پس تنها می‌توان مقدار کمی از آن را بعد از فریز به بدن تزریق نمود که آن هم مدت زمان ماندگاری کوتاهی خواهد داشت.

 1. آیا ورم بعد از تزریق ژل و چربی به واژن طبیعی است؟

بله. تورم بعد از تزریق ژل و چربی به بدن، امری طبیعی بوده و در صورت استفاده از کمپرس آب سرد، پس از 1 هفته از بین خواهد رفت.

 1. آیا تزریق ژل و چربی تنها برای واژن مناسب است؟

خیر. بیماران می‌توانند از چربی و ژل برای دیگر قسمت‌های بدن خود نیز استفاده کرده و جوانی و زیبایی را به پوست خود برگردانند.

 1. آیا تزریق چربی و ژل خطرناک است؟

خیر. تزریق ژل و چربی به واژن هیچ خطری ندارد. به این دلیل که چربی از بدن خود فرد گرفته شده و با آن سازگار است، و ژل نیز اگر به درستی و به میزان مناسب در بدن تزریق شود، هیچ خطری به همراه نخواهد داشت.

منابع:

https://www.avivaplasticsurgery.com/fat-transfer-for-labia-majora-rejuvenation/

https://milwaukeeplasticsurgery.com/vaginal-rejuvenation/labia-majora-fat-grafting/

https://www.eserdag.com/en/vaginal-injection-of-hyaluronic-acid-filler

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

اینستاگرام پزشک را دنبال کنید