انواع روش های روشن سازی واژن

روش های روشن سازی واژن

فهرست مطالب

انواع روش های روشن سازی واژن

خانم‌هایی که درگیر تیرگی در ناحیه واژن خود هستند و به همین دلیل اعتماد به نفس خود را هم از دست داده‌اند؛ همواره به دنبال یافتن روش های روشن سازی واژن هستند، که این مشکل را برطرف نمایند. اما به نظر شما چه روش‌هایی برای روشن کردن ناحیه واژن وجود دارد؟ آیا تمام این روش‌ها می‌توانند نتیجه یکسان به همراه داشته باشند؟ بهترین روش کدام است؟ با ما همراه شوید.

پوست بدن به عنوان یکی از حساس‌ترین قسمت‌ها، به دلایل سریع و مختلفی ممکن است دچار تیرگی شود. اما پوست ناحیه واژن از آنجایی که ضخامت کمتری نسبت به پوست دیگر نواحی بدن دارد، با سرعت بیشتری تیره می‌شود. پس لازم است که پوست این قسمت بدن را با روش‌های مناسب و خاص روشن سازی نمود. البته پیش از آنکه بخواهیم در مورد روش های سفید کردن واژن صحبت کنیم، اجازه دهید به دلایل تیره شدن لابیا هم اشاره‌ای داشته باشیم.

مهمترین دلایل تیره شدن ناحیه لابیا یا واژن، معمولا افزایش سن، بارداری، تراشیدن ناحیه تناسلی، تولید بیش از حد ملاتونین، سندرم تخمدان پلی کیستیک و … است. تمامی این مشکلات می‌توانند منجر می‌شوند که به بافت ناحیه واژن آسیب وارد شده و در نهایت پوست این ناحیه تیره شود. اما این مسئله همیشگی نبوده و می‌توان به راحتی آن را نزد پزشک متخصص با روش‌های مختلف و مناسب، مجددا روشن ساخت.

روش های روشن سازی واژن

معرفی انواع روش های روشن سازی واژن

به طور کلی روش‌های مختلفی برای روشن سازی لابیا وجود دارد. اما در این میان برخی از روش‌ها، نتیجه بهتری را برای بیمار به همراه خواهند داشت که از جمله این روش‌های متداول، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

کربوکسی‌تراپی

روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی از متداول‌ترین و مناسب‌ترین روش‌هایی است که امروزه در دنیا برای برطرف کردن تیرگی ناحیه واژن از آن استفاده می‌شود. در این روش با تزریق گاز دی‌اکسیدکربن به زیر پوست، سلول‌های پوستی فعال می‌شوند. فعال شدن این سلول‌ها نیز در نهایت منجر به جوانسازی و سفید شدن واژن خواهد شد.

روش کربوکسی‌تراپی از نمونه روش های روشن سازی واژن است، که امروزه در تمامی کلینیک‌ها و مطب‌های معتبر استفاده می‌شود. زیرا نتایجی که برای بیماران به همراه دارد بسیار مطلوب بوده و بیشتر بیماران از انجام آن رضایت دارند. از سوی دیگر نیازی نیست برای انجام این روش رفع تیرگی ناحیه واژن هزینه بسیار زیادی هم بپردازند. پس به طور کلی باید بیان کنیم که از میان تمامی روش‌های مناسب برای رفع تیرگی واژن، کربوکسی‌تراپی انتخاب مناسبی خواهد بود.

اوزون تراپی

روشن سازی لابیا مینور با روش اوزون تراپی، یکی دیگر از روش های روشن سازی واژن به شمار می‌رود که در کلینیک‌های معتبر از آن استفاده می‌کنند. این روش درمانی تنها 5 الی 15 دقیقه زمان نیاز دارد. می‌توان با استفاده از این روش درمانی مشکلات دیگری را نیز از ناحیه واژن برطرف نمود. مثلا می‌توان اقدام به برطرف کردن مشکل خشکی واژن، افتادگی واژن و موارد دیگر نیز نمود.

لیزر درمانی

روشن سازی بیکینی با لیزر در میان تمامی روش های روشن سازی واژن محبوبیت دارد. زیرا نه تنها هزینه مناسبی را در بر می‌گیرد، بلکه در سریع‌ترین زمان ممکن هم انجام می‌شود. اما این مسئله ممکن است با برخی مشکلات و عوارض هم همراه باشد. از این رو افرادی که این روش درمانی را انتخاب می‌کنند، باید حتما تایید پزشک متخصص را دریافت کرده باشند. با این حال هنوز هم لیزر درمانی یک روش مطلوب برای سفید کردن واژن به شمار می‌رود و بیماران زیادی تمایل دارند این روش را انتخاب کنند.

روش های روشن سازی واژن

پیلینگ شیمیایی

این نمونه از روش های روشن سازی واژن که در معتبرترین کلینیک‌ها انجام می شود، قادر است رنگ پوست ناحیه واژن را به راحتی تغییر داده و به جوانسازی آن نیز کمک کند. در واقع پیلینگ ماده شیمیایی غیر سمی است که به صورت استعمال موضعی بر روی اطراف واژن استفاده می‌شود و در نهایت پوست‌های مرده را از بین می‌برد. می‌توان به راحتی تغییر رنگ در این ناحیه از پوست را مشاهده کرد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ از دیگر نمونه روش های روشن سازی واژن به شمار می‌رود که بیشتر پزشکان متخصص از آن برای تغییر رنگ واژن استفاده می‌کنند. البته این روش کمک به کلاژن سازی و برطرف کردن چروکیدگی ناحیه واژن نیز می‌نماید. از این رو می‌تواند سفیدی و روشنی را برای واژن به همراه داشته باشد.

معمولا پزشکان متخصص در 2 الی 3 جلسه انجام این روش درمانی، نتیجه مطلوب را به دست می‌آورند. پس مدت زمان کوتاهی برای انجام نیاز دارد و 3 الی 4 هفته بعد از آن نیز بیمار می‌تواند تغییر رنگ ناحیه واژن خود را مشاهده کند.

روش ترکیبی

در نهایت باید به روش ترکیبی که ترکیبی از کربوکسی تراپی، اوزون تراپی، میکرونیدلینگ و پیلینگ است اشاره کنیم. تمامی این روش های روشن سازی واژن را می‌توان بسته به سن بیمار، نوع پوست فرد و حتی میزان تیرگی واژن انتخاب کرد. اما زمانی که پزشک از روش ترکیبی استفاده کند، سفید کردن واژن بهترین نتیجه را به همراه خواهد داشت.

پزشکان متخصص اصولا روش ترکیبی را به بیماران خود توصیه می‌کنند؛ تا آنها با پرداخت هزینه مناسب، بهترین نتیجه را از این روش درمانی به دست آورند. در حالی که ممکن است روش‌های دیگر تنها بخشی از نتیجه مورد نظر را برای بیماران به همراه داشته باشد. از این رو با مراجعه به پزشک متخصص و دریافت مشاوره از ایشان، می‌توان نتیجه بهتری را از روش‌های درمانی رفع تیرگی واژن به دست آورد.

سخن پایانی

با وجود آنکه تمامی روش های روشن سازی واژن مزایای خاص خود را برای بیماران به همراه دارند، اما لازم است بیماران برای انتخاب هر یک از این روش‌ها، شرایط لازم را داشته باشند. از این رو آنها باید به پزشک متخصص مراجعه نموده و ابتدا از کاندید مناسب بودن خود برای سفید کردن واژن اطمینان حاصل نمایند.

خانم دکتر میترا عبدلی متخصص زنان بیش از صدها بیمار را با روش ترکیبی به نتیجه دلخواه رسانده است. می‌توان با استفاده از روش ترکیبی به راحتی ناحیه واژن را سفید و روشن ساخته و اعتماد به نفس را به بیماران باز گرداند. زیرا بیشتر افرادی که واژن تیره‌ای دارند، برای برقراری رابطه جنسی اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند. در حالی که آنها زیر نظر خانم دکتر عبدلی می‌توانند این مشکل را برطرف ساخته و به بهترین نتیجه دست یابند.

منابع:

https://bebodywise.com/blog/vagina-whitening-what-is-it-how-to-remove-blackness-of-private-parts/

https://bebodywise.com/blog/vagina-whitening-what-is-it-how-to-remove-blackness-of-private-parts/

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

اینستاگرام پزشک را دنبال کنید