چه کسانی کاندید مناسب لابیاپلاستی هستند؟

بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

فهرست مطالب

لابیاپلاستی یا همان عمل زیبایی واژن یک نوع جراحی است که به منظور تغییر شکل و تغییر سایز لابیای ماژور و مینور انجام می گیرد. میل به زیبایی از زمان های قدیم در بین مردم وجود داشته است چون باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود. میل به زیبایی در زنان تنها به چهره محدود نمی شود؛ زیرا زیبایی اندام تناسلی نیز برای بانوان اهمیت بالایی دارد. خانم هایی که از شکل و سایز دستگاه تناسلی خارجی خود راضی نیستند با لابیاپلاستی می توانند شکل و ساختار لابیاها را تغییر دهند. از آنجا که این جراحی روی اندام خصوصی و جنسی خانم ها انجام می گیرد باید به دنبال یک جراح باتجربه و آموزش دیده در این زمینه باشند. در این مقاله قصد داریم درباره لابیاپلاستی و اینکه عمل لابیاپلاستی برای چه کسانی مناسب است بحث کنیم.

 

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی نوعی جراحی زیبایی است که روی لابیاهای داخلی و خارجی اندام تناسلی انجام می شود تا اندازه و شکل لابیاها تغییر کند. با انجام این جراحی ضمن بهبود شکل ظاهری و زیبایی واژن، اعتماد به نفس خانم ها افزایش پیدا کرده و احساس خجالت نمی کنند. در برخی از خانم ها لبه های واژن به دلایل مختلفی مانند زایمان، فعالیت جنسی زیاد و… تغییر شکل می دهد یا از همان ابتدای تولد بدشکل بوده است.

این موارد باعث می شود میل جنسی بانوان کاهش پیدا کند و هنگام برقراری رابطه جنسی احساس خجالت کنند. با جراحی لابیاپلاستی، طول و اندازه لبه های واژن کاهش پیدا کرده و به طبع آن بیرون زدگی از بین می رود؛ در نتیجه لبه های واژن فرم زیبایی به خود می گیرد. در عمل لابیاپلاستی مقداری از کلاهک کلیتوریس جهت دید و دسترسی بهتر برداشته می شود تا میل جنسی در خانم ها افزایش یابد.

 

چرا خانم ها تمایل بیشتری برای انجام جراحی لابیاپلاستی دارند؟

برخی عوامل همچون وراثت و مسائل ژنتیکی، نامتقارن بودن لبه های واژن، بزرگ بودن لابیاها موجب شده است افراد به جراحی لابیاپلاستی تمایل بیشتری پیدا کنند؛ اما عوامل دیگری نیز باعث تغییر شکل واژن می شود که اکتسابی بوده و به مرور زمان اتفاق می افتد. این علل عبارتند از:

افزایش سن
لبه های واژن همچون سایر اعضای بدن در طول زندگی رشد می کند که بیشترین میزان رشد آن مربوط به دوران بلوغ است. با افزایش سن لابیاها چین خورده و افتاده می شوند و ظاهر زیبا و جوان خود را از دست می دهند؛ از همین رو عمل لابیاپلاستی انجام می شود تا واژن ظاهر جوان خود را به دست آورد.

بارداری های متعدد
فشارهای ناشی از زایمان طبیعی متعدد موجب می شود تا لابیاها بدشکل و بدفرم شوند؛ به خاطر همین اقدام به لابیاپلاستی می کنند تا واژن فرم زیبایی پیدا کند.

تغییر وزن مداوم
افزایش و کاهش پی در پی وزن منجر به افتادگی و چین خوردگی لبه های واژن می شود پس بهتر است وزن خود را در حالت تعادل نگهدارید.

کاهش چربی بدن
با بالا رفتن سن چربی های بدن به خصوص چربی لابیاها نیز کاهش پیدا می کند با کاهش چربی لبه های واژن افتاده و چین خورده می شود.

بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران

چه افرادی برای انجام جراحی لابیاپلاستی مناسب هستند؟

در چند سال اخیر جراحی زیبایی واژن در بین خانم ها طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ اما بسیاری از افراد می خواهند بدانند که چه کسانی برای انجام عمل لابیاپلاستی مناسب هستند. از جمله کاندیدهای مناسب لابیاپلاستی موارد زیر را می توان نام برد:

 • افرادی که به دلیل داشتن لابیاها بزرگ نمی توانند فعالیت هایی مانند پیاده روی و دوچرخه سواری انجام دهند؛ زیرا با انجام این فعالیت ها دچار خارش، سوزش و درد می شوند، پس کاندید مناسبی برای لابیاپلاستی و کوچک کردن لابیا هستند.
 • خانم هایی که لابیای بزرگ دارند و پوشیدن شلوار و لباس های تنگ موجب خارش و سوزش در ناحیه تناسلی می شود به عمل لابیاپلاستی و کوچک کردن لابیا نیاز دارند.
 • زنانی که هنگام برقراری رابطه جنسی درد و سوزش زیادی احساس می کنند. این موضوع در کیفیت و لذت رابطه جنسی اثر منفی می گذارد؛ از همین رو باید برای کوچک کردن لابیاها جراحی زیبایی واژن انجام دهند.
 • در افرادی که لابیاهای بزرگ دارند، عفونت زیاد اتفاق می افتد؛ به همین جهت برای رفع عفونت باید جراحی لابیاپلاستی انجام دهند.
 • خانم هایی که دارای لابیاهای بسیار تیره هستند، با جراحی زیبایی واژن می توان علاوه بر کوچک کردن لابیا، نواحی تیره را نیز حذف کرد.
 • افرادی که از بزرگی و شکل غیرطبیعی لابیاها احساس ناراحتی می کنند.
 • کسانی که از نتیجه عمل لابیاپلاستی انتظار منطقی و واقع بینانه دارند.
 • افرادی که از سلامت عمومی کاملی برخوردارند.
 • در برخی از خانم ها عدم قرینگی لابیاها دیده می شود که با جراحی لابیاپلاستی می توانند این مشکل را حل کنند.
 • خانم هایی که به دلیل زایمان های طبیعی متعدد لبه های واژن شان پاره یا تغییر شکل یافته است از روش زیبایی و درمانی لابیاپلاستی می توانند استفاده کنند.
 • بانوانی که به خاطر داشتن لابیاهای بزرگ در نشستن و راه رفتن دچار مشکل هستند.
 • خانم های بالای ۱۸ سال که بدون هیچ دلیلی و فقط جهت زیبایی ناحیه تناسلی تمایل دارند این جراحی را انجام دهند.

 

لابیاپلاستی چگونه انجام می شود؟

جراحی زیبایی واژن به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان انجام می شود. متخصص زنان از طریق بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی بافت اضافی چربی را از لابیای ماژور و مینور برداشته و سپس ترمیم می کند تا ضمن اصلاح بزرگی و غیر قرینگی، واژن فرم و ظاهر زیبایی به خود بگیرد.

 

مراجعه به پزشک

در صورتی که تصمیم دارید جراحی زیبایی لابیاپلاستی انجام دهید بهترین کار مراجعه به پزشک زنان و زایمان است. شما می توانید برای انجام این عمل و دریافت مشاوره به مطب خانم دکتر میترا عبدلی جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. دکتر عبدلی با ۲۰ سال سابقه پزشکی، ۱۲ سال سابقه طبابت در زمینه زنان و زایمان و شرکت در کنگره های بین المللی مهارت و تبحر خاصی در انجام جراحی لابیاپلاستی دارد؛ به همین منظور برای دریافت نوبت ویزیت حضوری می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

اینستاگرام پزشک را دنبال کنید