اثر لابیاپلاستی بر سلامت جنسی

اثر لابیاپلاستی بر سلامت جنسی

فهرست مطالب

اثر لابیاپلاستی بر سلامت جنسی

این که جراحی لابیاپلاستی بر روی سلامت جنسی تا چه میزان می‌تواند تاثیرگذار باشد، مسئله خاصی است که باید بررسی شود. در اصل زنان زیادی در دنیا به دلیل ظاهر بزرگ لابیا در ناحیه واژن خود، رنج می‌برند. آنها اعتماد به نفس خود را از دست داده و حتی در برخی موارد تمایلی به برقراری رابطه جنسی ندارند. زیرا تصور می‌کنند عدم زیبایی ناحیه واژن آنها در سلامت رابطه جنسی تاثیر می‌گذارد.

پس به صراحت می‌توانیم بیان کنیم که سلامت جنسی با داشتن دستگاه تناسلی زیبا بهتر تضمین می‌شود. دقیقا به همین دلیل هم بیشتر خانم‌ها به سراغ روش‌هایی می‌روند که بتوانند مشکلات ناحیه واژن خود را اصلاح نمایند. در این میان جراحی لابیا شایع‌ترین نوع جراحی زیبایی ناحیه تناسلی است که توجه خانم‌ها را به خود جلب کرده است.

آنها می‌توانند به دلیل برطرف کردن عفونت‌های دائم، بهبود روابط جنسی، جوانسازی واژن، زیباتر کردن دستگاه تناسلی و … اقدام به جراحی لابیاپلاستی نمایند. البته افرادی هم در این میان هستند که ترس از، از دست دادن حس و میل جنسی بعد از جراحی لابیا را دارند؛ که باید به آنها بگوییم این ترس بیهوده است. حتی جراحی لابیا می‌تواند میل جنسی را در آنها افزایش هم دهد. پس انجام آن مطلوب خواهد بود.

میزان تاثیر عمل لابیاپلاستی بر سلامت جنسی

همیشه مسئله مهم در سلامت جنسی، لذت بردن از رابطه جنسی و رسیدن به اوج ارگاسم بوده است. این مسئله در همه خانم‌ها یکسان نبوده و متفاوت است. حتی می‌توانیم بیان کنیم که عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند بر روی این مسئله تاثیرگذار باشند. حال اگر در یکی از این موارد اختلالی رخ دهد، سلامت جنسی به خطر خواهد افتاد.

پس لازم است با یک روش مناسب، این اختلالات و مشکلات را رفع کرد. در چنین شرایطی تاثیر عمل لابیاپلاستی را می‌توان به خوبی مشاهده کرد. زیرا انجام این عمل جراحی نه تنها می‌تواند ناحیه تناسلی را از نظر زیبایی دچار تغییر کند، بلکه قادر است بسیاری از مشکلات ناحیه واژن را هم درمان کند. مشکلاتی همچون عفونت‌های مکرر واژن، چین و چروک ایجاد شده در اطراف واژن، پوست اضافی و … .

در اصل جراحی لابیاپلاستی به هیچ عنوان به ناحیه کلیتوریس آسیبی وارد نمی‌کند. اما می‌تواند سلامت جنسی و میل جنسی را به میزان قابل توجهی تقویت کرده و افزایش دهد. تنها کافیست این جراحی زیر نظر پزشک متخصص انجام شود، تا فرد بهترین نتیجه را به دست آورد.

جراحی لابیاپلاستی به هیچ عنوان به ناحیه کلیتوریس آسیبی وارد نمی‌کند. اما می‌تواند سلامت جنسی و میل جنسی را به میزان قابل توجهی تقویت کرده و افزایش دهد

مهمترین دلایل انجام جراحی لابیا

خانم‌ها اصولا به دلایل مختلفی به سراغ جراحی لابیاپلاستی می‌روند. برخی از این دلایل فیزیکی و پزشکی هستند. در حالی که برخی دیگر احساسی و زیبایی بوده و به منظور افزایش اعتماد به نفس در آنها صورت می‌گیرد. از جمله دلایل فیزیکی و پزشکی که منجر می‌شود تا خانم‌ها تمایل به انجام جراحی لابیا داشته باشند باید به موارد زیر اشاره کنیم:

  • کاهش اندازه لب‌های بزرگ لابیا که منجر به پیچ خوردگی، نیشگون، کشیدگی، چرخش و دیگر مشکلات در ناحیه واژن می‌شود و از نظر فیزیکی ناراحتی‌هایی را ایجاد می‌کند. همچنین خانم‌ها در زمان انجام فعالیت‌های فیزیکی، ورزش کردن (دوچرخه سواری یا دویدن) و رابطه جنسی، با درد مواجه می‌شوند.
  • بزرگ کردن اندازه لب‌های کوچک لابیا
  • بهبود بهداشت و سلامت جنسی بدن با انجام جراحی لابیاپلاستی. زیرا وجود بافت‌های اضافی در ناحیه واژن منجر می‌شود تا روند پاکسازی این ناحیه دشوار شود. همچنین در ناحیه واژن باکتری‌هایی بر جای مانده و عفونت دستگاه ادرار را به همراه داشته باشد.

در کنار این موارد، برخی دلایل احساسی و زیبایی هم وجود دارند که خانم‌ها را به انجام جراحی لابیا ترغیب می‌کنند. از جمله:

  • بازگرداندن ظاهر جوان به واژن پس از زایمان یا پیری (جوانسازی واژن)
  • افزایش اعتماد به نفس و رفاه جنسی با بهبود راحتی در رابطه و تغییر در دستگاه تناسلی
  • برطرف کردن عدم تقارن (شکل ناهموار) لابیامینور و زیباتر کردن ناحیه تناسلی
  • از بین بردن خطوط بصری، برآمدگی‌ها و دیگر مشکلات و ناراحتی‌ها که منجر به عدم زیبایی ناحیه تناسلی در حین پوشیدن شلوار یا لباس‌های تنگ می‌شود.

مزایای جراحی زیبایی دستگاه تناسلی

لابیاپلاستی به عنوان یک روش جراحی زیبایی دستگاه تناسلی که متداول است، مزایای عالی به همراه دارد. افرادی که اقدام به این روش جراحی زیبایی می‌نمایند، قادر هستند مشکلات زیادی را از بدن خود رفع کنند. در حالت معمول درصد بالایی از خانم‌ها همواره درگیر سوزش و خارش و درد در ناحیه لابیاهای خود هستند.

خانم‌ها بعد از جراحی لابیا دیگر بوی بد در ناحیه واژن خود احساس نخواهند کرد

آنها ممکن است ندانند که با جراحی لابیاپلاستی می‌توانند این مشکلات را در زمان کوتاهی برطرف سازند. همچنین این عمل زیبایی آویزان بودن و شلی لابیامینورها را در زمان ایستادن برطرف می‌کند. خانم‌ها بعد از جراحی لابیا دیگر بوی بد در ناحیه واژن خود احساس نخواهند کرد. زیبایی به ناحیه واژن آنها بازگشته و لب‌های واژن آنها متقارن خواهد شد.

در نهایت نیز انجام این روش جراحی کمک می‌کند تا خانم‌ها بتوانند عفونت‌ها و حالت تعریق ناحیه واژن خود را نیز کاهش دهند. پس به طور کلی انجام جراحی‌های زیبایی واژن مزایای بسیاری را برای بدن به همراه دارند. تنها کافیست خانم‌ها نزد پزشک متخصص اقدام به جراحی نموده و از نتیجه به دست آمده رضایت کامل را کسب کنند.

چه عاملی باعث بزرگ شدن لابیا در بدن می‌شود؟

در حالت کلی انسان‌ها با افزایش سن دچار تغییرات فیزیکی بسیاری در بخش‌های مختلف بدن خود می‌شوند. برخی از این تغییرات در ناحیه تناسلی هم نمود یافته و تاثیر می‌گذارند. مثلا خانم‌ها بعد از افزایش سن و یائسگی در هورمون‌های بدن خود تغییراتی مشاهده می‌کنند. این تغییرات منجر می‌شوند تا در بافت لابیا نیز تغییر ایجاد شده و بزرگ شود.

البته یائسگی و افزایش سن منجر به نازک شدن لابیا مینور هم می‌شود، که به همین دلیل سلامت جنسی به خطر می‌افتد. خانم‌ها در این شرایط درد بیشتری حین مقاربت تجربه می‌کنند و در نهایت این مسئله آنها را آزار می‌دهد. علاوه بر این مسئله، بارداری و زایمان، عوامل ژنتیکی و تغییر در وزن هم منجر به تغییر و بزرگتر شدن لابیا در خانم‌ها می‌شود.

آنها برای برطرف کردن تمامی این مشکلات نیاز دارند تا نزد پزشک متخصص اقدام به جراحی لابیاپلاستی  نمایند. پس از آن می‌توانند زیبایی و سلامت را به ناحیه تناسلی خود بازگردانده و حتی لذت جنسی خود را نیز در سنین بالاتر، تثبیت کنند.

آیا انجام جراحی لابیاپلاستی عوارضی هم دارد؟

اگر بگوییم جراحی لابیا بدون هیچ خطر و عارضه‌ای است، اغراق کرده‌ایم. زیرا تمامی روش های جوانسازی واژن و زیباسازی ناحیه تناسلی، در کنار مزایای عالی که دارند، با برخی عوارض هم همراه خواهند بود. اما میزان عوارض این روش درمانی بسیار کم است. مثلا ممکن است خانم‌ها بعد از جراحی لابیا با تورم و التهاب در ناحیه واژن خود مواجه شوند. این مسئله نگران کننده نبوده و در مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

اما در صورتی که خانم‌ها بعد از لابیاپلاستی دچار عفونت یا نامتقارن شدن لابیاها شوند، مسئله جدی خواهد شد. اصولا بروز چنین عوارضی به دلیل عدم انتخاب درست جراح زیبایی زنان رخ می‌دهد. پس اگر خانم‌ها برای انجام جراحی به سراغ پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه روند، می‌توانند درصد احتمال بروز عوارض بعد از جراحی را در خود به حداقل برسانند.

جمع بندی

دریافتیم که عمل لابیاپلاستی تا چه میزان می‌تواند برای بدن مفید باشد. زیرا با انجام این روش جراحی درصد بالایی از مشکلات بدن برطرف شده و حتی اعتماد به نفس خانم‌ها نیز افزایش خواهد یافت. به همین دلیل جراحی زیبایی واژن به یک روش عالی و پرطرفدار در میان خانم‌ها تبدیل شده است. آنها تنها باید به سراغ پزشکی روند که از تجربه و مهارت بالایی در این زمینه برخوردار است.

خانم دکتر میترا عبدلی متخصص زنان و زایمان و زیبایی، با تجربه بالا در زمینه جراحی لابیاپلاستی، به خانم‌ها کمک می‌کند تا بیشتر مشکلات و ناراحتی‌های دستگاه تناسلی خود را برطرف سازند. ایشان از بهترین روش برای جراحی زیبایی واژن استفاده کرده و نتیجه عالی را برای بیماران خود به ارمغان می‌آورد.

سوالات متداول

  1. مدت زمان انجام جراحی لابیا چقدر است؟

جراحی لابیاپلاستی یک عمل سرپایی به شمار می‌رود. به همین دلیل زمانی کمتر از 2 ساعت برای انجام آن لازم است.

  1. آیا دوران نقاهت لابیاپلاستی طولانی است؟

خیر. بیماران ممکن است در چند هفته اول با کمی تورم، درد و ناراحتی مواجه شوند؛ اما این مسئله معمولا با تجویز داروهای مسکن توسط پزشک برطرف خواهد شد. همچنین اگر بیماران مراقبت‌های بعد از جراحی را جدی بگیرند، می‌توانند سرعت بهبود را افزایش دهند و دوره نقاهت لابیاپلاستی را برای خود کاهش دهند.

  1. آیا جراحی لابیا می‌تواند باعث کاهش میل جنسی شود؟

خیر. حتی یکی از مهمترین دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی، افزایش اعتماد به نفس و بهبود سلامت جنسی و افزایش میل جنسی است. پس افرادی که اقدام به انجام این عمل جراحی می‌نمایند نه تنها با کاهش میل جنسی مواجه نمی‌شوند، بلکه میل جنسی در آنها افزایش هم خواهد یافت.

منابع:

https://my.clevelandclinic.org/health/treatments/21953-labiaplasty

https://www.medestheticsmag.com/research/injectables/news/22697458/trends-in-womens-sexual-health

این مطلب را برای دوستان خود به اشتراک بگذارید

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

اینستاگرام پزشک را دنبال کنید